• pl
 • en
 • Emilia Barabasz

  Właścicielka Kancelarii. Adwokatka w Izbie Adwokackiej w Warszawie. W swojej praktyce skupia się na własności intelektualnej, w szczególności prawie autorskim i prawach pokrewnych, prawie kultury i nauki, obsłudze prawnej organizacji pozarządowych oraz projektów finansowanych z funduszy Unii Europejskich.

  Doradza w szczególności twórcom, artystom, wytwórniom, producentom filmowym i reklamowym, influencerom, instytucjom kultury, fundacjom i innym podmiotom działającym w dziedzinie kultury, sztuki i nauki. Jej specjalnością są kontrakty i odpowiednie zabezpieczenie interesów Klienta już na wstępnym etapie każdego przedsięwzięcia. Ma wieloletnie doświadczenie w swojej specjalizacji.

  Od 12 lat pracuje z Nowym Teatrem w Warszawie w pełnym zakresie jego działalności, jest także adwokatką Macieja Stuhra, Ewy Kuryluk i Michała Korkosza (Rozkoszny). Ma ogromną wiedzę praktyczną w zakresie branży muzycznej, czerpaną nie tylko z obsługi prawnej wytwórni (np. Fonobo/MTJ) i muzyków (np. Czesław Mozil, Paula i Karol, Karolina Czarnecka), ale również z sukcesów i doświadczenia jako menedżerka zespołów, bookerka i promotorka koncertów polskich i zagranicznych w latach 2009 – 2017.

  Obsługuje prawnie Fundację na rzecz Nauki Polskiej w zakresie obowiązków Instytucji Wdrażającej i Pośredniczącej w systemie wdrażania funduszy strukturalnych oraz projektów finansowanych z środków europejskich. Świadczy pomoc prawną również innym fundacjom w zakresie ich bieżącej działalności, np. Fundacji Ocalenie, Forum Energii i Fundacji WISE.

  Pracuje na rzecz wywalczenia równych praw dla osób LGBT+ w Polsce. Jest Przewodniczącą Koła Osób LGBT+ przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Warszawie oraz współzałożycielką inicjatywy lgbt+prawnicy. Zajmuje się praworządnością w Polsce: jest współtwórczynią raportu Analiza i ocena działań legislacyjnych władz Rzeczypospolitej Polskiej w okresie od początku prac Sejmu VIII kadencji (tj. 12 listopada 2015 r.) do końca 2017 r.w zakresie ich zgodności z Konstytucją Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r. Reprezentowała pro bono cudzoziemców w postępowaniach sądowo-administracyjnych przeciwko Straży Granicznej w ramach akcji „Adwokaci na granicy” (Terespol, 2017). Za swoje „konsekwentne zaangażowanie i wspieranie obywateli w działaniach na rzecz ochrony praw człowieka” otrzymała w 2019 roku wyróżnienie z rąk Rzecznika Praw Obywatelskich prof. Adama Bodnara. Wyróżniona jako „Zasłużona dla równości” przez Polskie Towarzystwo Prawa Antydyskryminacyjnego.

  Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego oraz Wydziału Nauk Politycznych i Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego w specjalizacji integracja europejska, gdzie uzyskała dyplom z wyróżnieniem.

  Pracuje w języku polskim i angielskim.

  ul. Puławska 39 lok. 78
  (I p., wejście od dziedzińca)
  02-508 Warszaw​a

   

  t/f: +48 (22) 115 76 09
  biuro@emiliabarabasz.pl

  Kancelaria Adwokacka
  Emilia Barabasz
  NIP: 526-234-67-88

   

  Rachunek bankowy:
  65 1050 1038 1000 0090 8213 1005

  Copyright © Kancelaria Adwokacka Emilia Barabasz, 2023
  Projekt: Marianna Wybieralska
  Programowanie: Michał Sepioło