• pl
 • en
 • O nas

  Jesteśmy zgranym zespołem profesjonalistów: adwokatek, radczyń prawnych, aplikantów adwokackich i radcowskich. Świadczymy usługi prawne nieprzerwanie od 2010 roku.

  Naszymi atutami są ścisła specjalizacja i wysoka jakość naszej pracy. Zajmujemy się tylko tymi dziedzinami prawa, na których znamy się najlepiej i w których mamy bogate doświadczenie.

  Świadczymy usługi w zakresie własności intelektualnej, w szczególności prawa autorskiego i praw pokrewnych. Znamy się na prawnych i praktycznych aspektach działania branży muzycznej, teatralnej, filmowej i reklamowej.

  Obsługujemy prawnie projekty B+R finansowane z funduszy europejskich. Doradzamy w sprawach dotyczących komercjalizacji badań naukowych i prac rozwojowych oraz pomocy publicznej na badania i rozwój.

  Przygotowujemy i negocjujemy wszelkie umowy, w szczególności w zakresie własności intelektualnej.

  Rejestrujemy znaki towarowe w postępowaniach zarówno przed polskim Urzędem Patentowym, jak i Urzędem Unii Europejskiej ds. Własności Intelektualnej.

  Zajmujemy się ochroną dóbr osobistych. Doradzamy w sprawie przepisów dotyczących ochrony danych osobowych i przygotowujemy wszystkie potrzebne dokumenty, aby procesy w organizacji były zgodne z RODO.

  Opracowujemy kodeksy etyki, procedury antymobbingowe i antydyskryminacyjne dla organizacji i przedsiębiorców. Pomagamy im sprostać przepisom prawa pracy.

  W zakresie obsługiwanej tematyki prowadzimy cywilne postępowania sądowe, postępowania administracyjne i sądowoadministracyjne.

  Prawa człowieka to nasza pasja. Zajmujemy się zagadnieniami równościowymi, szczególnie prawami osób LGBT+ w Polsce, a także dostępem do informacji publicznej. Nasza Kancelaria bierze udział w programie Pro Bono dla Równości, prowadzonym przez Polskie Towarzystwo Prawa Antydyskryminacyjnego, w ramach którego doprowadziliśmy do korzystnych rozstrzygnięć dla naszych klientów przed Sądem Najwyższym i Rzecznikiem Praw Pacjenta. Prowadziliśmy też pro bono sprawy w ramach akcji „Adwokaci na granicy” w latach 2017-2019; wszystkie zostały wygrane przed Naczelnym Sądem Administracyjnym.

  Pracujemy w języku polskim, angielskim, francuskim, hiszpańskim i katalońskim.

   

  Zaufali nam

   

  Maciej
  Stuhr

  Czesław
  Mozil

  Ewa
  Kuryluk

   

  My w mediach

   

   

   

  ZOBACZ NASZ ZESPÓŁ

  ul. Puławska 39 lok. 78
  (I p., wejście od dziedzińca)
  02-508 Warszaw​a

   

  t/f: +48 (22) 115 76 09
  biuro@emiliabarabasz.pl

  Kancelaria Adwokacka
  Emilia Barabasz
  NIP: 526-234-67-88

   

  Rachunek bankowy:
  65 1050 1038 1000 0090 8213 1005

  Copyright © Kancelaria Adwokacka Emilia Barabasz, 2023
  Projekt: Marianna Wybieralska
  Programowanie: Michał Sepioło